Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
bezskuteczne wypowiedzenia umowy o pracę lub prawo żądania przywrócenia go do pracy, gdy upłynął już okres wypowiedzenia. Sformułowanie art. 45 k. p. i art. 46 k. p. wyraźnie przy tym dowodzi, że warunkiem uwzględnienia roszczenia pracownika nie jest jednoczesne występowanie bezzasadności wypowiedzenia umowy i naruszenia przepisów o wypowiadaniu umów, wystarczy natomiast jedna z wymienionych przesłanek.

Skutek tego uchybienia jest tym poważniejszy, że rada zakładowa zgłosiła zastrzeżenie przeciwko wypowiedzeniu i gdyby dyrektor pozwanego Przedsiębiorstwa prawidłowo ustalił termin 5-cio dniowy, miałby obowiązek przedstawić sprawę przewodniczącemu wyższej instancji związkowej. Nie można wykluczyć, że jego stanowisko byłoby wtedy inne.
Reasumując rozważania dotyczące powyższej kwestii
bezskuteczne wypowiedzenia umowy o pracę lub prawo żądania przywrócenia go do pracy, gdy upłynął już okres wypowiedzenia. Sformułowanie art. 45 k. p. i art. 46 k. p. wyraźnie przy tym dowodzi, że warunkiem uwzględnienia roszczenia pracownika nie jest jednoczesne występowanie bezzasadności wypowiedzenia umowy i naruszenia przepisów o wypowiadaniu umów, wystarczy natomiast jedna z wymienionych przesłanek. <br> &lt;gap&gt;<br> Skutek tego uchybienia jest tym poważniejszy, że rada zakładowa zgłosiła zastrzeżenie przeciwko wypowiedzeniu i gdyby dyrektor pozwanego Przedsiębiorstwa prawidłowo ustalił termin 5-cio dniowy, miałby obowiązek przedstawić sprawę przewodniczącemu wyższej instancji związkowej. Nie można wykluczyć, że jego stanowisko byłoby wtedy inne. <br> Reasumując rozważania dotyczące powyższej kwestii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego