Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
samobójcą jest mężczyzna czterdziestoparoletni, mieszkający na wsi lub w małym miasteczku, pracujący fizycznie lub bezrobotny, od niedawna owdowiały lub rozwiedziony.

Tymczasem opinię publiczną kształtują opisy samobójstw ludzi bardzo młodych, a nawet dzieci. Jednym z ewenementów prasy, radia i telewizji kwietnia 1997 była samobójcza śmierć kilkunastoletniego ucznia zawiniona podobno przez jego nauczyciela.

W roku 1996 opinią publiczną wstrząsnął opis samobójstwa kilkorga (poza jednym zmarłym, odratowanych) dzieci, które po śmierci matki postanowiły w ten sposób materialnie ulżyć ojcu - bezrobotnemu - nie radzącemu sobie z biedą i obowiązkami rodzicielskimi.

Niegdyś, pamiętam, przeżyciem był dla mnie przypadek samobójczej śmierci piętnastoletniej dziewczynki, którą wyraźnie przerosły narzucone na
samobójcą jest mężczyzna czterdziestoparoletni, mieszkający na wsi lub w małym miasteczku, pracujący fizycznie lub bezrobotny, od niedawna owdowiały lub rozwiedziony.<br><br> Tymczasem opinię publiczną kształtują opisy samobójstw ludzi bardzo młodych, a nawet dzieci. Jednym z ewenementów prasy, radia i telewizji kwietnia 1997 była samobójcza śmierć kilkunastoletniego ucznia zawiniona podobno przez jego nauczyciela.<br><br> W roku 1996 opinią publiczną wstrząsnął opis samobójstwa kilkorga (poza jednym zmarłym, odratowanych) dzieci, które po śmierci matki postanowiły w ten sposób materialnie ulżyć ojcu - bezrobotnemu - nie radzącemu sobie z biedą i obowiązkami rodzicielskimi.<br><br> Niegdyś, pamiętam, przeżyciem był dla mnie przypadek samobójczej śmierci piętnastoletniej dziewczynki, którą wyraźnie przerosły narzucone na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego