Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dwa tak skrajnie różne programy, że niewiele pozostaje miejsca na niezdecydowanie. To mogłoby się zmienić, gdyby nominację demokratów dostał bardziej centrowy Clark.
Wesley Clark to widowiskowy kandydat. Były szef wojsk NATO w Europie, postawny generał, ostatnio poparła go Madonna. Jakie ma szanse?
- Clark zamierzał kandydować z Partii Republikańskiej, ale tam nie bardzo go chciano, więc zgłosił się do demokratów. Jego atutem jest to, że w związku z Irakiem wojskowa wiedza i doświadczenie wydają się ludziom istotne. Ponadto Clark kompetentnie wypowiada się o stosunkach międzynarodowych - w tej dziedzinie jest obyty i zorientowany. Tylko że tradycyjny wyborca demokratów raczej niechętnie zagłosuje na generała - nieco
dwa tak skrajnie różne programy, że niewiele pozostaje miejsca na niezdecydowanie. To mogłoby się zmienić, gdyby nominację demokratów dostał bardziej centrowy Clark.&lt;/&gt;<br>&lt;who7&gt;Wesley Clark to widowiskowy kandydat. Były szef wojsk NATO w Europie, postawny generał, ostatnio poparła go Madonna. Jakie ma szanse?&lt;/&gt;<br>&lt;who8&gt;- Clark zamierzał kandydować z Partii Republikańskiej, ale tam nie bardzo go chciano, więc zgłosił się do demokratów. Jego atutem jest to, że w związku z Irakiem wojskowa wiedza i doświadczenie wydają się ludziom istotne. Ponadto Clark kompetentnie wypowiada się o stosunkach międzynarodowych - w tej dziedzinie jest obyty i zorientowany. Tylko że tradycyjny wyborca demokratów raczej niechętnie zagłosuje na generała - nieco
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!