Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
tej sytuacji nowe treści rodzą się z nowych inscenizacji. Krzysztof Warlikowski np. na nowo i z powodzeniem pokazuje Szekspira.

Każde pokolenie ma prawo do opowiedzianego na nowo Szekspira czy Wyspiańskiego. Na tym polega bogactwo teatru.

Myśmy byli zdolni i dzisiejsi reżyserzy też są zdolni. Są tylko w trudniejszej sytuacji, ponieważ nie mają swoich autorów. Do teatru przychodzi dziś publiczność telewizyjna. Bardziej niż słowa przemawiają do niej obrazki, które mają ją zabawić. Czy one mogą zastąpić wielkie monologi Hamleta czy Antygony? Nie wydaje mi się to możliwe.
Kiedy byłem młody, liczyły się tylko trzy teatry: brytyjski, francuski i niemiecki, no i włoski
tej sytuacji nowe treści rodzą się z nowych inscenizacji. Krzysztof Warlikowski np. na nowo i z powodzeniem pokazuje Szekspira.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Każde pokolenie ma prawo do opowiedzianego na nowo Szekspira czy Wyspiańskiego. Na tym polega bogactwo teatru.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;Myśmy byli zdolni i dzisiejsi reżyserzy też są zdolni. Są tylko w trudniejszej sytuacji, ponieważ nie mają swoich autorów. Do teatru przychodzi dziś publiczność telewizyjna. Bardziej niż słowa przemawiają do niej obrazki, które mają ją zabawić. Czy one mogą zastąpić wielkie monologi Hamleta czy Antygony? Nie wydaje mi się to możliwe.<br>Kiedy byłem młody, liczyły się tylko trzy teatry: brytyjski, francuski i niemiecki, no i włoski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego