Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Siedlecki
Nr: 35
Miejsce wydania: Siedlce
Rok: 1997
w lokalu socjalnym przy ul. Kleeberga. Do dyspozycji ma jeden niewielki pokoik, w którym po rozstawieniu łóżek nie ma miejsca na stół. Pani Jadwiga, samotnie wychowująca czwórkę dzieci, została skierowana do lokalu socjalnego przy ul. Karowej. Nie chce się tam wprowadzić.
- Każdy przecież słyszał o Karowej! Tam wyrzucają takich, co nie płacą czynszu. Jak tam mieszkać bez strachu? Mam dwie dorastające córki, jak ja je tam uchronię, wychowam? - płacze pani Jadwiga. - Nie pójdę tam i już! Nie wyjdę ze szkoły! Będę tam spała, gotowała, niech mnie siłą wyrzucą. Czy nie ma żadnej pomocy dla pogorzelców?
Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie
w lokalu socjalnym przy ul. Kleeberga. Do dyspozycji ma jeden niewielki pokoik, w którym po rozstawieniu łóżek nie ma miejsca na stół. Pani Jadwiga, samotnie wychowująca czwórkę dzieci, została skierowana do lokalu socjalnego przy ul. Karowej. Nie chce się tam wprowadzić.<br>- Każdy przecież słyszał o Karowej! Tam wyrzucają takich, co nie płacą czynszu. Jak tam mieszkać bez strachu? Mam dwie dorastające córki, jak ja je tam uchronię, wychowam? - płacze pani Jadwiga. - Nie pójdę tam i już! Nie wyjdę ze szkoły! Będę tam spała, gotowała, niech mnie siłą wyrzucą. Czy nie ma żadnej pomocy dla pogorzelców?<br>Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego