Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
często nie do końca sprawdzonej i zweryfikowanej przeciąża kanały łączności radiowej, telefonicznej i faxowej i angażuje całe sztaby ludzi zmniejszając ich możliwości w zakresie opracowywania kolejnych decyzji. Ci z kolei odczuwają zagrożenie, że przy tak szerokim potoku informacji i konieczności ich precyzyjnego opracowania po dostarczeniu decydentom okaże się ona wręcz nieaktualna.
Jakie zatem widzieć kierunki rozwiązania tego problemu? Wydaje się, że sprawą o podstawowym znaczeniu jest racjonalna reakcja, zdecydowane odcięcie, znaczące okrojenie nadmiaru informacji. Trzeba także poszukiwać nowych sposobów skrócenia jej opracowywania i przekazywania w odpowiedniej formie decydentom. Ba, ale jak to zrobić, nie tracąc nic na jej wartości?
Funkcjonujący od
często nie do końca sprawdzonej i zweryfikowanej przeciąża kanały łączności radiowej, telefonicznej i faxowej i angażuje całe sztaby ludzi zmniejszając ich możliwości w zakresie opracowywania kolejnych decyzji. Ci z kolei odczuwają zagrożenie, że przy tak szerokim potoku informacji i konieczności ich precyzyjnego opracowania po dostarczeniu decydentom okaże się ona wręcz nieaktualna.<br>Jakie zatem widzieć kierunki rozwiązania tego problemu? Wydaje się, że sprawą o podstawowym znaczeniu jest racjonalna reakcja, zdecydowane odcięcie, znaczące okrojenie nadmiaru informacji. Trzeba także poszukiwać nowych sposobów skrócenia jej opracowywania i przekazywania w odpowiedniej formie decydentom. Ba, ale jak to zrobić, nie tracąc nic na jej wartości?<br>Funkcjonujący od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego