Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok: 2003
pierwiastków. Przyczyny, dla których pomiędzy pierwiastkami nie ma przejść, są jednak zupełnie innej natury niż te, które powodują odrębność gatunków (odpowiednio ziarnista natura cząstek elementarnych, a brak przepływu informacji genetycznej między populacjami). Zazwyczaj typologia okazywała się bardzo grubym przybliżeniem złożonej sieci zależności i procesów w przyrodzie.
Jeżeli ewolucja ma charakter nieciągły, to linneuszowskie zasady klasyfikacji
prowadzą do wydzielania obiektywnych jednostek również w paleontologii. Oto jest to, o co w istocie chodzi! Gra toczy się o prawo taksonomii do uważania się za naukę obiektywnie opisującą rzeczywiście istniejące jednostki na gruncie paleontologii.
Wspominaliśmy już o tym, że zwolennicy ciągłości przemian ewolucyjnych degradują
stworzoną
pierwiastków. Przyczyny, dla których pomiędzy pierwiastkami nie ma przejść, są jednak zupełnie innej natury niż te, które powodują odrębność gatunków (odpowiednio ziarnista natura cząstek elementarnych, a brak przepływu informacji genetycznej między populacjami). Zazwyczaj typologia okazywała się bardzo grubym przybliżeniem złożonej sieci zależności i procesów w przyrodzie.<br>Jeżeli ewolucja ma charakter nieciągły, to linneuszowskie zasady klasyfikacji <br>prowadzą do wydzielania obiektywnych jednostek również w paleontologii. Oto jest to, o co w istocie chodzi! Gra toczy się o prawo taksonomii do uważania się za naukę obiektywnie opisującą rzeczywiście istniejące jednostki na gruncie paleontologii.<br>Wspominaliśmy już o tym, że zwolennicy ciągłości przemian ewolucyjnych degradują <br>stworzoną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego