Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Socjologiczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Łódź
Rok: 1963
dotychczas w niedostatecznej mierze oświetlone. A cała seria Spraw agralnych będzie swego rodzaju uzupełnieniem do zadania podjętego ongi przez nas ogłoszeniem Pamiętników chłopów. W nich wieśniacy z różnych okolic kraju snuli ciężką opowieść o swoim życiu i kłopotach. Przyczynki oparte na materiałach pochodzących z ankiety ujmują w liczbie wszystkie te niedomagania, które w opowieściach pamiętnikarzy zostały odtworzone ze stanowiska przeżyć indywidualnych[podkr. moje - F.J.]".
"Wolno więc się spodziewać - stwierdza Krzywicki w przedmowie do Pamiętników Bezrobotnych - iż ogół tych pamiętników posiada charakter dostatecznie przedstawienniczy, że użyjemy starego wyrażenia zamiast dzisiejszego "reprezentatywny".
"Nasuwają się jednak różne zastrzeżenia co do wagi tego przedstawiennictwa
dotychczas w niedostatecznej mierze oświetlone. A cała seria Spraw agralnych będzie swego rodzaju uzupełnieniem do zadania podjętego ongi przez nas ogłoszeniem Pamiętników chłopów. W nich wieśniacy z różnych okolic kraju snuli ciężką opowieść o swoim życiu i kłopotach. Przyczynki oparte na materiałach pochodzących z ankiety ujmują w liczbie wszystkie te niedomagania, które w opowieściach pamiętnikarzy zostały odtworzone ze stanowiska przeżyć indywidualnych[podkr. moje - F.J.]".<br>"Wolno więc się spodziewać - stwierdza Krzywicki w przedmowie do Pamiętników Bezrobotnych - iż ogół tych pamiętników posiada charakter dostatecznie przedstawienniczy, że użyjemy starego wyrażenia zamiast dzisiejszego "reprezentatywny".<br>"Nasuwają się jednak różne zastrzeżenia co do wagi tego przedstawiennictwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego