Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Oznacza to, że co trzeci nauczyciel języka angielskiego w tych rejonach nie ma wystarczających kwalifikacji, by dobrze uczyć.
W sumie stopień profesjonalizmu nauczycieli języka niemieckiego jest wyższy niż języka angielskiego, a jeszcze lepiej jest w przypadku nauczycieli francuskiego. Chociaż i w tej dziedzinie odnotowano terytorialne zróżnicowanie. Najwięcej, aż 20 procent nieprofesjonalnych nauczycieli języka niemieckiego, jest w woj. zachodniopomorskim. Niezgodnie ze swoją specjalizacją uczy co dziesiąty romanista w woj. mazowieckim, pomorskim i podlaskim, przy średniej ogólnopolskiej 4,3 proc.


Reforma na mapie w związku z wejściem do UE
Z 16 województw powstanie 6 lub 7 regionów zgodnie z unijną statystyką
Województwa w
Oznacza to, że co trzeci nauczyciel języka angielskiego w tych rejonach nie ma wystarczających kwalifikacji, by dobrze uczyć.<br>W sumie stopień profesjonalizmu nauczycieli języka niemieckiego jest wyższy niż języka angielskiego, a jeszcze lepiej jest w przypadku nauczycieli francuskiego. Chociaż i w tej dziedzinie odnotowano terytorialne zróżnicowanie. Najwięcej, aż 20 procent nieprofesjonalnych nauczycieli języka niemieckiego, jest w woj. zachodniopomorskim. Niezgodnie ze swoją specjalizacją uczy co dziesiąty romanista w woj. mazowieckim, pomorskim i podlaskim, przy średniej ogólnopolskiej 4,3 proc.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Reforma na mapie w związku z wejściem do &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Z 16 województw powstanie 6 lub 7 regionów zgodnie z unijną statystyką&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Województwa w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego