Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
silnika
Spośród wielu czynników mogących mieć wpływ na zmniejszenie mocy rozwijanej przez silnik, na pierwszym miejscu należy wymienić warunki klimatyczne, to jest ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność powietrza. Ich oddziaływanie na zmianę mocy jest niejednakowe.
a. Temperatura powietrza. Wysoka temperatura powietrza zasysanego do silnika może być przyczyną strat mocy i niesprawności działania silnika, wynikających z przegrzewania układu chłodzenia silnika, oleju smarującego i oleju w układzie hydraulicznym. Zjawiska te mogą być spowodowane nie tylko wysoką temperaturą otoczenia, lecz również pracą silnika wewnątrz budynku lub wewnątrz konstrukcji maszyny z niewystarczającym przewietrzaniem.
Dla silników z ssaniem swobodnym, straty mocy wynoszą w przybliżeniu 2% 2
silnika&lt;/&gt;<br>Spośród wielu czynników mogących mieć wpływ na zmniejszenie mocy rozwijanej przez silnik, na pierwszym miejscu należy wymienić warunki klimatyczne, to jest ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność powietrza. Ich oddziaływanie na zmianę mocy jest niejednakowe.<br>a. Temperatura powietrza. Wysoka temperatura powietrza zasysanego do silnika może być przyczyną strat mocy i niesprawności działania silnika, wynikających z przegrzewania układu chłodzenia silnika, oleju smarującego i oleju w układzie hydraulicznym. Zjawiska te mogą być spowodowane nie tylko wysoką temperaturą otoczenia, lecz również pracą silnika wewnątrz budynku lub wewnątrz konstrukcji maszyny z niewystarczającym przewietrzaniem.<br>Dla silników z ssaniem swobodnym, straty mocy wynoszą w przybliżeniu 2% 2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego