Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 25
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
stanowisko rzecznika praw konsumenckich. Zwyciężyła Ewa Barczuk-Kołat, pracująca już w starostwie w Wydziale Organizacyjnym.
Do konkursu zgłosiło się trzech kandydatów. Kandydatura zwyciężczyni musi być jeszcze zatwierdzona przez radę powiatową. Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta na sesji, którą zaplanowano na początek lipca.
Zadaniem rzecznika jest przeciwdziałanie praktykom monopolistycznym i nieuczciwej konkurencji, a także ochrona praw konsumenta. Osoby, pełniące te stanowiska, mają szerokie uprawnienia. Reprezentują pokrzywdzonych przez handlowców czy producentów konsumentów, także poprzez drogę sądową.
Funkcja rzecznika praw konsumenta to nowość w polskim prawodawstwie. Stąd na razie małe zainteresowanie kontaktami z osobami, pełniącymi takie stanowisko. Do nowotarskiego starostwa wpłynął do tej
stanowisko rzecznika praw konsumenckich. Zwyciężyła Ewa Barczuk-Kołat, pracująca już w starostwie w Wydziale Organizacyjnym.<br>Do konkursu zgłosiło się trzech kandydatów. Kandydatura zwyciężczyni musi być jeszcze zatwierdzona przez radę powiatową. Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta na sesji, którą zaplanowano na początek lipca.<br>Zadaniem rzecznika jest przeciwdziałanie praktykom monopolistycznym i nieuczciwej konkurencji, a także ochrona praw konsumenta. Osoby, pełniące te stanowiska, mają szerokie uprawnienia. Reprezentują pokrzywdzonych przez handlowców czy producentów konsumentów, także poprzez drogę sądową.<br>Funkcja rzecznika praw konsumenta to nowość w polskim prawodawstwie. Stąd na razie małe zainteresowanie kontaktami z osobami, pełniącymi takie stanowisko. Do nowotarskiego starostwa wpłynął do tej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego