Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Focus.Poznać i zrozumieć świat
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
natomiast na Wasze opinie - do jakich zmian w Polsce może doprowadzić przystąpienie do Unii Europejskiej? Sądzę, że wokół tych kwestii istnieje wciąż wiele niejasności i nieporozumień, że wciąż najbardziej brakuje rzetelnej informacji. A może jest inaczej?
Michał Księżarczyk
Redaktor naczelny



U źródeł Nilu Błękitnego

Nil Błękitny - rzeka ciągle do końca niezbadana, ciągle nieokiełznana. Miejscowi nazywają ją Gion, Gichon lub Abay. Rzeka - tajemnica, rzeka o dwóch źródłach. Oby dwa znajdują się w Etiopii, kraju utożsamianym z głodem i nędzą, którego stereotyp jest silnie zakorzeniony w świadomości wielu ludzi z różnych narodów. Postanowiłam dotrzeć do źródeł i zobaczyć jak żyją mieszkańcy Abisynii.
Jedno
natomiast na Wasze opinie - do jakich zmian w Polsce może doprowadzić przystąpienie do Unii Europejskiej? Sądzę, że wokół tych kwestii istnieje wciąż wiele niejasności i nieporozumień, że wciąż najbardziej brakuje rzetelnej informacji. A może jest inaczej?<br>&lt;au&gt;Michał Księżarczyk&lt;/&gt; <br>Redaktor naczelny&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;U źródeł Nilu Błękitnego&lt;/&gt; <br><br>Nil Błękitny - rzeka ciągle do końca niezbadana, ciągle nieokiełznana. Miejscowi nazywają ją Gion, Gichon lub Abay. Rzeka - tajemnica, rzeka o dwóch źródłach. Oby dwa znajdują się w Etiopii, kraju utożsamianym z głodem i nędzą, którego stereotyp jest silnie zakorzeniony w świadomości wielu ludzi z różnych narodów. Postanowiłam dotrzeć do źródeł i zobaczyć jak żyją mieszkańcy Abisynii. <br>Jedno
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego