Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok: 2003
szczególnie w momencie zasiedlania przez nie nowych siedlisk (efekt założyciela). Ich ewolucja miałaby być na tyle szybka, że odbywałaby się w czasie ekologicznym i nie byłaby zauważalna w materiale paleontologicznym. Co więcej, małe rozmiary populacji miałyby powodować, że szanse ich znalezienia w stanie kopalnym byłyby prawie żadne.
Zachowuje się przecież nikła część szczątków organizmów, skamieniałości z natury
reprezentują więc duże populacje. Zatem paleontologia nie może przedstawić jakiejkolwiek dokumentacji przejść ewolucyjnych między gatunkami. Niekompletność dokumentacji paleontologicznej nie jest wynikiem działania czynników geologicznych, lecz jest immanentna!
Paradoksalnie, model powstawania gatunku w marginalnej populacji założycielskiej
jest sprzeczny z podstawowym aksjomatem kladystyki - dychotomicznym sposobem
powstawania
szczególnie w momencie zasiedlania przez nie nowych siedlisk (efekt założyciela). Ich ewolucja miałaby być na tyle szybka, że odbywałaby się w czasie ekologicznym i nie byłaby zauważalna w materiale paleontologicznym. Co więcej, małe rozmiary populacji miałyby powodować, że szanse ich znalezienia w stanie kopalnym byłyby prawie żadne.<br>Zachowuje się przecież nikła część szczątków organizmów, skamieniałości z natury <br>reprezentują więc duże populacje. Zatem paleontologia nie może przedstawić jakiejkolwiek dokumentacji przejść ewolucyjnych między gatunkami. Niekompletność dokumentacji paleontologicznej nie jest wynikiem działania czynników geologicznych, lecz jest immanentna!<br>Paradoksalnie, model powstawania gatunku w marginalnej populacji założycielskiej <br>jest sprzeczny z podstawowym aksjomatem kladystyki - dychotomicznym sposobem <br>powstawania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego