Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Julek Stasiewicz, Paweł Olszewski
Tytuł: strona o bumerangach
Rok: 2002
wznoszącą' będziemy nazywać siłą nośną.
3. Jak wiadomo bumerang porusza się jednocześnie na dwa sposoby:
ruchem postępowym
ruchem wirowym


W jednym położeniu wypadkowa prędkość obrotowa sumuje się z prędkością postępową, w innym się odejmuje. Im większa prędkość tym większa siła nośna, a więc jedno z ramion bumerangu dostarcza większej siły nośnej (czerwony kolor) i na skutek precesji żyroskopowej bumerang skręca.
(Precesja żyroskopowa jest to zjawisko odpowiedzialne m.in. za skręcanie roweru w tę stronę, w którą przechyla się kierujący)
Ponieważ bumerang się równomiernie przechyla, tor ruchu ma kształt kołowy, względnie spiralny.

Wyczynowe bumerangi latają na odległości bliskie 200 m. Oczywistym jest
wznoszącą' będziemy nazywać siłą nośną.<br>3. Jak wiadomo bumerang porusza się jednocześnie na dwa sposoby: <br>ruchem postępowym <br>ruchem wirowym<br>&lt;gap&gt;<br><br>W jednym położeniu wypadkowa prędkość obrotowa sumuje się z prędkością postępową, w innym się odejmuje. Im większa prędkość tym większa siła nośna, a więc jedno z ramion bumerangu dostarcza większej siły nośnej (czerwony kolor) i na skutek precesji żyroskopowej bumerang skręca.<br>(Precesja żyroskopowa jest to zjawisko odpowiedzialne m.in. za skręcanie roweru w tę stronę, w którą przechyla się kierujący)<br>Ponieważ bumerang się równomiernie przechyla, tor ruchu ma kształt kołowy, względnie spiralny.<br><br>Wyczynowe bumerangi latają na odległości bliskie 200 m. Oczywistym jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego