Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 771
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1960
podpada, ukrywać się musi i miałaby go drania jeszcze w sercu nosić? Niemożliwe.
- Maniuchna, ja cię szanuje jako szoferaka, koleżka też jesteś w deche, ale na miłości się nie znasz, do kina nie chodzisz.
- Co ma wspólnego?
- Ma dużo wspólnego - przekonałbyś się, są różne kobiety. Są takie, że za pare nylonów narzeczonego opędzlują, a są inne, którem ukochany mężczyzna ślipki co wieczór podfonarza, na róg wysyła, zarobek co do grosza odbiera, a oni za niem świata nie widzą. Ja już przed wojna widziałem w kinie "Albatros" taki obraz pod tytułem "Królowa półświatka" czyli "W szponach apasza".
- Słuchaj Stasiek, ja mam do
podpada, ukrywać się musi i miałaby go drania jeszcze w sercu nosić? Niemożliwe.<br>- Maniuchna, ja cię szanuje jako &lt;orig&gt;szoferaka&lt;/&gt;, koleżka też jesteś w &lt;orig&gt;deche&lt;/&gt;, ale na miłości się nie znasz, do kina nie chodzisz.<br>- Co ma wspólnego?<br>- Ma dużo wspólnego - przekonałbyś się, są różne kobiety. Są takie, że za &lt;orig&gt;pare&lt;/&gt; nylonów narzeczonego opędzlują, a są inne, &lt;orig&gt;którem&lt;/&gt; ukochany mężczyzna &lt;orig&gt;ślipki&lt;/&gt; co wieczór &lt;orig&gt;podfonarza&lt;/&gt;, na róg wysyła, zarobek co do grosza odbiera, a oni za &lt;orig&gt;niem&lt;/&gt; świata nie widzą. Ja już przed wojna widziałem w kinie "Albatros" taki obraz pod tytułem "Królowa półświatka" czyli "W szponach apasza".<br>- Słuchaj Stasiek, ja mam do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego