Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
dziąseł oraz wirusami cytomegalii. Kto wie, czy chorób serca nie będziemy wtedy leczyć na oddziałach zakaźnych!

Jednego serca tak mało

Tymczasem dobrze by było, aby każdy zawał mógł być leczony natychmiast, niezależnie od pory, w której się zdarzy, w dobrym ośrodku kardiologicznym. A z tym bywa w Polsce różnie.

- Walka o czas to walka o życie - powiada prof. Zembala. Mieszkańcy Śląska mają dużo szczęścia, bo na ich terenie wykonuje się koronarografię i koronaroplastykę (badania ratujące ludzi z zawałem serca) przez całą dobę. Podobne szczęście mają mieszkańcy tylko kilku regionów w Polsce: Lublina, Lubina, Opola, Krakowa, Wrocławia i Szczecina.

W pozostałych miejscach karetka
dziąseł oraz wirusami cytomegalii. Kto wie, czy chorób serca nie będziemy wtedy leczyć na oddziałach zakaźnych!<br><br>&lt;tit&gt;Jednego serca tak mało&lt;/&gt;<br><br>Tymczasem dobrze by było, aby każdy zawał mógł być leczony natychmiast, niezależnie od pory, w której się zdarzy, w dobrym ośrodku kardiologicznym. A z tym bywa w Polsce różnie.<br><br>- Walka o czas to walka o życie - powiada prof. Zembala. Mieszkańcy Śląska mają dużo szczęścia, bo na ich terenie wykonuje się koronarografię i koronaroplastykę (badania ratujące ludzi z zawałem serca) przez całą dobę. Podobne szczęście mają mieszkańcy tylko kilku regionów w Polsce: Lublina, Lubina, Opola, Krakowa, Wrocławia i Szczecina.<br><br>W pozostałych miejscach karetka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego