Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Teoria wąskiego gardła ewolucji zmienia, owszem, nasze dotychczasowe spojrzenie na rozwój człowieka. Ale nie wszystkie wnioski są optymistyczne. - Przywykliśmy uważać się za szczyt osiągnięć ewolucji - mówi doktor Martin Lercher, genetyk z Uniwersytetu Bath. - Odkrycie, że myszy czy szczury, które znacznie lepiej od nas przeżyły globalne kataklizmy i dzięki temu mają o wiele "zdrowsze" geny, powinno podziałać na nas jak kubeł zimnej wody.

Aleksandra Kowalczyk

Duży może mniej

Wszyscy pieją z zachwytu nad największym samolotem pasażerskim świata - Airbusem A380. Tyle że gigant może podzielić los Concorde'a, który ostatecznie trafił do muzeum lotnictwa.
Dwa tygodnie temu wracałem z Amsterdamu maleńkim samolotem Embraer 145 należącym
Teoria wąskiego gardła ewolucji zmienia, owszem, nasze dotychczasowe spojrzenie na rozwój człowieka. Ale nie wszystkie wnioski są optymistyczne. - Przywykliśmy uważać się za szczyt osiągnięć ewolucji - mówi doktor Martin Lercher, genetyk z Uniwersytetu Bath. - Odkrycie, że myszy czy szczury, które znacznie lepiej od nas przeżyły globalne kataklizmy i dzięki temu mają o wiele "zdrowsze" geny, powinno podziałać na nas jak kubeł zimnej wody.<br><br>&lt;au&gt;Aleksandra Kowalczyk&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Duży może mniej&lt;/&gt;<br><br>Wszyscy pieją z zachwytu nad największym samolotem pasażerskim świata - Airbusem A380. Tyle że gigant może podzielić los Concorde'a, który ostatecznie trafił do muzeum lotnictwa.<br>Dwa tygodnie temu wracałem z Amsterdamu maleńkim samolotem Embraer 145 należącym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego