Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Demograficzne
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
się w ich obliczaniu urodzeń martwych i urodzeń płodów niezdolnych do życia. Takie porody (chociaż wpływają na liczbę urodzeń żywych) nie są w żadnym wypadku związane ani z działaniem ustawy o warunkach przerywania ciąży, ani też nie wynikają z dążenia do ograniczania liczebności potomstwa. Jednocześnie pomijanie tego rodzaju "ciąż niezrealizowanych" obarcza empiryczny współczynnik poronień przypadających na liczbę urodzeń. Sądzę więc, że należałoby wprowadzić do tych, współczynników pewne poprawki.

Zresztą, nawet jeżeli zastosuje się tradycyjne współczynniki oraz obliczy liczby poronień przypadających na 100 ciąż, również dojdzie się do wniosku obalającego najpoważniejsze argumenty przeciwników legalizacji, poronień sztucznych (tab. 2).
Przytoczone dane świadczą niezbicie
się w ich obliczaniu urodzeń martwych i urodzeń płodów niezdolnych do życia. Takie porody (chociaż wpływają na liczbę urodzeń żywych) nie są w żadnym wypadku związane ani z działaniem ustawy o warunkach przerywania ciąży, ani też nie wynikają z dążenia do ograniczania liczebności potomstwa. Jednocześnie pomijanie tego rodzaju "ciąż niezrealizowanych" obarcza empiryczny współczynnik poronień przypadających na liczbę urodzeń. Sądzę więc, że należałoby wprowadzić do tych, współczynników pewne poprawki.<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=103&gt; Zresztą, nawet jeżeli zastosuje się tradycyjne współczynniki oraz obliczy liczby poronień przypadających na 100 ciąż, również dojdzie się do wniosku obalającego najpoważniejsze argumenty przeciwników legalizacji, poronień sztucznych (tab. 2).<br>Przytoczone dane świadczą niezbicie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego