Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 11
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
niewinności".
Zajrzałem do słownika. "Ty świnio! Schlałeś się jak świnia. Świnia to człowiek podły, nieprzyzwoity, świni, zanieczyszcza, brudzi, robi świństwa, postępuje po świńsku, mówi świństwa, niemoralny, niechlujny, o świńskim charakterze i dowcipie, nieuczciwy, podły, niegodziwy, łajdak".
W czasie okupacji krążył wierszyk "tylko świnie siedzą w kinie". Przeczytałem w prasie wiele "obelg" świńskiego pochodzenia.
1. "Gazeta Wyborcza". Świnia rewolucji. Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią. Trocki obsesyjnie nie chcąc być podejrzany o ześwintuszenie... Każdej rewolucji można podłożyć świnię. Nawet jeśli wszystek umrę, nie musi mi być wszystko jedno, czy umrę jako świnia, czy jako przyzwoity człowiek.
2
niewinności".<br>Zajrzałem do słownika. "Ty świnio! Schlałeś się jak świnia. Świnia to człowiek podły, nieprzyzwoity, świni, zanieczyszcza, brudzi, robi świństwa, postępuje po świńsku, mówi świństwa, niemoralny, niechlujny, o świńskim charakterze i dowcipie, nieuczciwy, podły, niegodziwy, łajdak".<br>W czasie okupacji krążył wierszyk "tylko świnie siedzą w kinie". Przeczytałem w prasie wiele "obelg" świńskiego pochodzenia.<br>1. "Gazeta Wyborcza". Świnia rewolucji. Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią. Trocki obsesyjnie nie chcąc być podejrzany o ześwintuszenie... Każdej rewolucji można podłożyć świnię. Nawet jeśli wszystek umrę, nie musi mi być wszystko jedno, czy umrę jako świnia, czy jako przyzwoity człowiek.<br>2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego