Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ENCYKLOPEDIA MEDYCYNY naturalnej. Uźródła natury
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
pochodzenia, którym towarzyszy podwyższona temperatura ciała i bóle; zapalenie żołądka, wątroby i płuc; stany podgorączkowe na tle zapalenia wątroby; nieżyt oskrzeli; stany zapalne macicy; żółtaczka.
Najczęściej stosowane rozcieńczenia: D4 i D6.
Aesculus hippocastanum
Oddziałuje głownie na zastoje żylne w odbycie. Zastosowanie: hemoroidy (lecz z niewielkim krwawieniem), wszelkie procesy chorobowe utrudniające obieg krwi w jamie brzusznej, bóle części lędźwiowej kręgosłupa, zaparcia.
Najczęściej stosowne rozcieńczenie: D4
Aethusa cynapicum
Oddziałuje głownie na żołądek i jelita. Zastosowanie: dziecięce zatrucia pokarmowe charakteryzujące się wymiotami i rzadkim stolcem.
Najczęściej stosowane rozcieńczenia: D6 i D12.
Agaricus mucarius
Oddziałuje głównie na nerwy czuciowe, ruchów, a także czynności wydzielnicze gruczołów
pochodzenia, którym towarzyszy podwyższona temperatura ciała i bóle; zapalenie żołądka, wątroby i płuc; stany podgorączkowe na tle zapalenia wątroby; nieżyt oskrzeli; stany zapalne macicy; żółtaczka.<br>Najczęściej stosowane rozcieńczenia: D4 i D6.<br>Aesculus hippocastanum<br>Oddziałuje głownie na zastoje żylne w odbycie. Zastosowanie: hemoroidy (lecz z niewielkim krwawieniem), wszelkie procesy chorobowe utrudniające obieg krwi w jamie brzusznej, bóle części lędźwiowej kręgosłupa, zaparcia.<br>Najczęściej stosowne rozcieńczenie: D4<br>Aethusa cynapicum<br>Oddziałuje głownie na żołądek i jelita. Zastosowanie: dziecięce zatrucia pokarmowe charakteryzujące się wymiotami i rzadkim stolcem.<br>Najczęściej stosowane rozcieńczenia: D6 i D12.<br>Agaricus mucarius<br>Oddziałuje głównie na nerwy czuciowe, ruchów, a także czynności wydzielnicze gruczołów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego