Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
Szczypiorskiego, który nawet w powieści pozwolił sobie na historyczną filipikę pod adresem "trzydziestoletnich dziewczyn, które chodziły po warszawskich ulicach w strojach peruwiańskich chłopek, oraz trzydziestoletnich chłopców w dżinsach, z brodami starców i wyobraźnią małych dzieci." Szczypiorski chciał, zdaje się, dać wyraz przekonaniu, że nie wystarczy stworzyć i utrzymać tzw. drugi obieg czytelniczy (czym zajmują się m.in. bohaterowie powieści Smolki), żeby od razu poczuć się uczestnikiem narodowej historii, bo atakuje trzydziestolatków z okazji przedstawienia konspiracyjnego drukarza czasu okupacji:

Obraz konspiracji stanu wojennego w powieści Konwickiego, zwłaszcza jej młodszych uczestników, zwłaszcza piszących i drukujących, oburzył aktywnych członków pisarskiego "podziemia".
Ciekawe jest, w
Szczypiorskiego, który nawet w powieści pozwolił sobie na historyczną filipikę pod adresem "trzydziestoletnich dziewczyn, które chodziły po warszawskich ulicach w strojach peruwiańskich chłopek, oraz trzydziestoletnich chłopców w dżinsach, z brodami starców i wyobraźnią małych dzieci." Szczypiorski chciał, zdaje się, dać wyraz przekonaniu, że nie wystarczy stworzyć i utrzymać tzw. drugi obieg czytelniczy (czym zajmują się m.in. bohaterowie powieści Smolki), żeby od razu poczuć się uczestnikiem narodowej historii, bo atakuje trzydziestolatków z okazji przedstawienia konspiracyjnego drukarza czasu okupacji: <br>&lt;gap&gt;<br> Obraz konspiracji stanu wojennego w powieści Konwickiego, zwłaszcza jej młodszych uczestników, zwłaszcza piszących i drukujących, oburzył aktywnych członków pisarskiego "podziemia".<br> Ciekawe jest, w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego