Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
się 24 kwietnia w obu częściach wyspy jednocześnie. Większość Greków zamierza głosować przeciw. - To porozumienie nam nie daje nic, a im prawie wszystko - powiedziała agencji Reuters Christiana Chamatsu, studentka z Nikozji.
REUTERS, AFP, AP


Nieudana obława na byłego prezydenta Republiki Serbskiej w Bośni
Karadżić zmylił trop

Niepowodzeniem zakończyła się kolejna obława na Radovana Karadżicia, w rejonie Pale, zaledwie kilkanaście kilometrów od Sarajewa.
Były prezydent Republiki Serbskiej w Bośni od ponad 8 lat jest poszukiwany listem gończym przez haski trybunał za popełnienie zbrodni wojennych w byłej Jugosławii. Zarzuca się mu m.in. wymordowanie około 7,5 tys. muzułmańskich mieszkańców Srebrenicy.
W nocnej
się 24 kwietnia w obu częściach wyspy jednocześnie. Większość Greków zamierza głosować przeciw. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- To porozumienie nam nie daje nic, a im prawie wszystko&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedziała agencji &lt;name type="org"&gt;Reuters&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Christiana Chamatsu&lt;/&gt;, studentka z &lt;name type="place"&gt;Nikozji&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;REUTERS, AFP, AP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Nieudana obława na byłego prezydenta &lt;name type="place"&gt;Republiki Serbskiej&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Bośni&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Karadżić&lt;/&gt; zmylił trop&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Niepowodzeniem zakończyła się kolejna obława na &lt;name type="person"&gt;Radovana Karadżicia&lt;/&gt;, w rejonie &lt;name type="place"&gt;Pale&lt;/&gt;, zaledwie kilkanaście kilometrów od &lt;name type="place"&gt;Sarajewa&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Były prezydent &lt;name type="place"&gt;Republiki Serbskiej&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Bośni&lt;/&gt; od ponad 8 lat jest poszukiwany listem gończym przez haski trybunał za popełnienie zbrodni wojennych w byłej &lt;name type="place"&gt;Jugosławii&lt;/&gt;. Zarzuca się mu m.in. wymordowanie około 7,5 tys. muzułmańskich mieszkańców &lt;name type="place"&gt;Srebrenicy&lt;/&gt;.<br>W nocnej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego