Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
względu na to, z czego się składa, potęguje działanie alkoholu.
Wróćmy jednak do barbituratów podanych tutaj jako najbardziej jaskrawy przykład. Otóż oszałamiające działanie jedynie tego środka nasennego wystarczy aż nadto, aby spowodować duże szkody w organizmie człowieka. Nie mówiąc już o następstwach w przypadku prowadzenia samochodu.
Jeśli jednak do działania obojętnie jakiego środka nasennego dojdzie jeszcze wpływ alkoholu, skutek tego środka się potęguje. Nieraz bardzo znacznie. Nawet niewielkie ilości alkoholu mogą więc w połączeniu z barbituratem lub innymi środkami nasennym, bądź też uspokajającymi, spowodować stan dużego oszołomienia.
Zwłaszcza, że również alkohol, podobnie jak barbituraty, posiada "złą właściwość" utrzymywania się stosunkowo długo
względu na to, z czego się składa, potęguje działanie alkoholu. &lt;/&gt;<br>Wróćmy jednak do barbituratów podanych tutaj jako najbardziej jaskrawy przykład. Otóż oszałamiające działanie jedynie tego środka nasennego wystarczy aż nadto, aby spowodować duże szkody w organizmie człowieka. Nie mówiąc już o następstwach w przypadku prowadzenia samochodu. <br>Jeśli jednak do działania obojętnie jakiego środka nasennego dojdzie jeszcze wpływ alkoholu, skutek tego środka się potęguje. Nieraz bardzo znacznie. Nawet niewielkie ilości alkoholu mogą więc w połączeniu z barbituratem lub innymi środkami nasennym, bądź też uspokajającymi, spowodować stan dużego oszołomienia. <br>Zwłaszcza, że również alkohol, podobnie jak barbituraty, posiada "złą właściwość" utrzymywania się stosunkowo długo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego