Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
siły, stycznej do toru ostrza łyżki. Jest ona równa lub bliska minimalnej sile granicznej, wyznaczonej na podstawie hodografu sił granicznych dla czynnego mechanizmu napędowego.
Wartość minimalnej siły granicznej dla czynnego mechanizmu napędowego jest proporcjonalna do momentu rozwijanego przez ten mechanizm i odwrotnie proporcjonalna do odległości ostrza od przegubu, wokół którego obraca się napędzany człon osprzętu. W przypadku ramienia jest to odległość między punktami D, F, a w przypadku łyżki między punktami E, F (rys. 10.17).
Aby uzyskać niezmienne wartości minimalnych sił granicznych, wynikających z działania mechanizmów napędowych ramienia i łyżki, należy spełnić następujący warunek (rys. 10.17):

Uwzględniając zależności podane
siły, stycznej do toru ostrza łyżki. Jest ona równa lub bliska minimalnej sile granicznej, wyznaczonej na podstawie hodografu sił granicznych dla czynnego mechanizmu napędowego.<br>Wartość minimalnej siły granicznej dla czynnego mechanizmu napędowego jest proporcjonalna do momentu rozwijanego przez ten mechanizm i odwrotnie proporcjonalna do odległości ostrza od przegubu, wokół którego obraca się napędzany człon osprzętu. W przypadku ramienia jest to odległość między punktami D, F, a w przypadku łyżki między punktami E, F (rys. 10.17).<br>Aby uzyskać niezmienne wartości minimalnych sił granicznych, wynikających z działania mechanizmów napędowych ramienia i łyżki, należy spełnić następujący warunek (rys. 10.17):<br>&lt;gap&gt;<br>Uwzględniając zależności podane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego