Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 05.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
W 2000 r. uczestniczył w ceremonii zaprzysiężenia Władimira Putina - wytypowanego przez siebie następcy. Uroczysta ceremonia zaprzysiężenia prezydenta Federacji Rosyjskiej będzie transmitowana przez rosyjską telewizję.
(PAP)


Szef afgańskiej dyplomacji w Moskwie

Minister spraw zagranicznych Afganistanu Abdullah Abdullah przybył wczoraj do Moskwy. Dziś spotka się z szefami rosyjskich resortów spraw zagranicznych i obrony oraz z szefem Rady Bezpieczeństwa. - Sądzimy, że dla Rosji i dla rosyjskich firm jest bardzo ważne, by wzięły udział w odbudowie afgańskiej gospodarki - powiedział po przylocie. Abdullah chce też uzyskać od Rosjan anulowanie części wielomiliardowego długu Afganistanu, datującego się jeszcze z czasów radzieckich.
(AFP)


Bush: Kuba musi zostać uwolniona od
W 2000 r. uczestniczył w ceremonii zaprzysiężenia &lt;name type="person"&gt;Władimira Putina&lt;/&gt; - wytypowanego przez siebie następcy. Uroczysta ceremonia zaprzysiężenia prezydenta &lt;name type="place"&gt;Federacji Rosyjskiej&lt;/&gt; będzie transmitowana przez rosyjską telewizję.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;Szef afgańskiej dyplomacji w &lt;name type="place"&gt;Moskwie&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Minister spraw zagranicznych &lt;name type="place"&gt;Afganistanu&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Abdullah Abdullah&lt;/&gt; przybył wczoraj do &lt;name type="place"&gt;Moskwy&lt;/&gt;. Dziś spotka się z szefami rosyjskich resortów spraw zagranicznych i obrony oraz z szefem &lt;name type="org"&gt;Rady Bezpieczeństwa&lt;/&gt;. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Sądzimy, że dla Rosji i dla rosyjskich firm jest bardzo ważne, by wzięły udział w odbudowie afgańskiej gospodarki&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział po przylocie. &lt;name type="person"&gt;Abdullah&lt;/&gt; chce też uzyskać od Rosjan anulowanie części wielomiliardowego długu &lt;name type="place"&gt;Afganistanu&lt;/&gt;, datującego się jeszcze z czasów radzieckich.<br>&lt;au&gt;(AFP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Bush&lt;/&gt;: &lt;name type="place"&gt;Kuba&lt;/&gt; musi zostać uwolniona od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego