Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
włączono jeszcze jeden niezwykle ważny element: samoloty dalekiego wykrywania radiolokacyjnego i dowodzenia (E-3A Sentry A-50 E-2C Hawkaye IŁ-76), znacznie zwiększające możliwości obrony przeciwlotniczej w zakresie śledzenia celów powietrznych (w tym i samolotów rozpoznawczych) i naprowadzania na nie myśliwców przechwytujących. Znaczna część procesów kierowania siłami i środkami obrony powietrznej została zautomatyzowana. Teraz wykrywanie, rozpoznanie przynależności państwowej, śledzenie wykrytego celu powietrznego oraz określenie stopnia jego ważności a niekiedy i wskazanie go do zniszczenia określonym środkom ogniowym odbywało się automatycznie. Czas od momentu wykrycia samolotu rozpoznawczego do wydania dyspozycji na jego zniszczenie uległ poważnemu skróceniu.
Coraz gwałtowniej rosły możliwości środków
włączono jeszcze jeden niezwykle ważny element: samoloty dalekiego wykrywania radiolokacyjnego i dowodzenia (E-3A Sentry A-50 E-2C Hawkaye IŁ-76), znacznie zwiększające możliwości obrony przeciwlotniczej w zakresie śledzenia celów powietrznych (w tym i samolotów rozpoznawczych) i naprowadzania na nie myśliwców przechwytujących. Znaczna część procesów kierowania siłami i środkami obrony powietrznej została zautomatyzowana. Teraz wykrywanie, rozpoznanie przynależności państwowej, śledzenie wykrytego celu powietrznego oraz określenie stopnia jego ważności a niekiedy i wskazanie go do zniszczenia określonym środkom ogniowym odbywało się automatycznie. Czas od momentu wykrycia samolotu rozpoznawczego do wydania dyspozycji na jego zniszczenie uległ poważnemu skróceniu.<br>Coraz gwałtowniej rosły możliwości środków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!