Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 12.05
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1999
Ale czy to jest udowodnione?
- Z całą pewnością. Przeprowadzano zamachy na Elżbietę, które w filmie pokazano. Na przykład przesłano jej zatrutą suknię, ale szczęśliwie jej nie włożyła.
- To mi przypomina historię o sukni Dejaniry.
- Bo to była suknia Dejaniry! Tyle że dając zatrutą suknię Herkulesowi, Dejanira zabiła go, natomiast Elżbieta ocalała, bo dworka przymierzyła przed nią suknię i to ona padła ofiarą podstępu. To są fakty historyczne. Ilustrują one starcie w Anglii stronnictwa katolickiego i protestanckiego. Tę walkę wygrali anglikanie i to właśnie dzięki Elżbiecie.
- Uważa pan, że motywem produkcji filmu "Elżbieta" i powrotu do tego epizodu w historii Anglii była
Ale czy to jest udowodnione?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;- Z całą pewnością. Przeprowadzano zamachy na Elżbietę, które w filmie pokazano. Na przykład przesłano jej zatrutą suknię, ale szczęśliwie jej nie włożyła.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;- To mi przypomina historię o sukni Dejaniry.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;- Bo to była suknia Dejaniry! Tyle że dając zatrutą suknię Herkulesowi, Dejanira zabiła go, natomiast Elżbieta ocalała, bo dworka przymierzyła przed nią suknię i to ona padła ofiarą podstępu. To są fakty historyczne. Ilustrują one starcie w Anglii stronnictwa katolickiego i protestanckiego. Tę walkę wygrali anglikanie i to właśnie dzięki Elżbiecie.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;- Uważa pan, że motywem produkcji filmu "Elżbieta" i powrotu do tego epizodu w historii Anglii była
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego