Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 7
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
będzie przy Parku Narodowym, trochę nas śmieszy, bo proszę nam powiedzieć, jakie korzyści odnieśliśmy przez okres 45 lat przynależności do Parku. Natomiast TPN czerpał i nadal czerpie wymierne korzyści z naszego terenu.
Nie twierdzimy, że Park Narodowy to diabeł, którego należy się bać. Wręcz przeciwnie, uważamy, że parki narodowe i ochrona przyrody powinny i muszą istnieć - nawet parki o mieszanej własności - ale pod warunkiem, że ustawowo będą zagwarantowane prawa właściciela terenu w ich granicach.
Prezes Wspólnoty Leśnej w Witowie Józef BabiczAlkohol z Węgier

W niedzielę, 14 lutego na przejściu granicznym w Chyżnem ujawniono przemyt alkoholu.
W autokarze powracającym z Węgier, celnicy
będzie przy Parku Narodowym, trochę nas śmieszy, bo proszę nam powiedzieć, jakie korzyści odnieśliśmy przez okres 45 lat przynależności do Parku. Natomiast TPN czerpał i nadal czerpie wymierne korzyści z naszego terenu.<br>Nie twierdzimy, że Park Narodowy to diabeł, którego należy się bać. Wręcz przeciwnie, uważamy, że parki narodowe i ochrona przyrody powinny i muszą istnieć - nawet parki o mieszanej własności - ale pod warunkiem, że ustawowo będą zagwarantowane prawa właściciela terenu w ich granicach.<br>&lt;au&gt;Prezes Wspólnoty Leśnej w Witowie Józef Babicz&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Alkohol z Węgier&lt;/tit&gt;<br><br>W niedzielę, 14 lutego na przejściu granicznym w Chyżnem ujawniono przemyt alkoholu.<br>W autokarze powracającym z Węgier, celnicy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego