Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Orzeczenie Trybunału oznacza, że, niezależnie od tego, jaki system wybierze prawodawca - scentralizowany, budżetowy czy ubezpieczeniowy, oparty na prywatnych instytucjach finansowych - będzie mógł wprowadzić zarówno pobieranie opłat od pacjentów, jak i dobrowolne ubezpieczenia. Pod warunkiem, że precyzyjnie i jasno określi, za co trzeba dodatkowo płacić.
Najmniej prawdopodobny jest powrót do finansowania ochrony zdrowia z budżetu państwa, choć taki właśnie pomysł zgłosili już kilka tygodni temu politycy PiS, drugiego co do wielkości ugrupowania opozycyjnego. - Największym osiągnięciem ostatnich lat jest "wyjęcie" pieniędzy na ochronę zdrowia z uchwalanego co roku przez polityków budżetu - uważa Krzysztof Kuszewski z prezydenckiego zespołu ekspertów ds. ochrony zdrowia.
Więcej zwolenników, zarówno
Orzeczenie Trybunału oznacza, że, niezależnie od tego, jaki system wybierze prawodawca - scentralizowany, budżetowy czy ubezpieczeniowy, oparty na prywatnych instytucjach finansowych - będzie mógł wprowadzić zarówno pobieranie opłat od pacjentów, jak i dobrowolne ubezpieczenia. Pod warunkiem, że precyzyjnie i jasno określi, za co trzeba dodatkowo płacić.<br>Najmniej prawdopodobny jest powrót do finansowania ochrony zdrowia z budżetu państwa, choć taki właśnie pomysł zgłosili już kilka tygodni temu politycy PiS, drugiego co do wielkości ugrupowania opozycyjnego. &lt;q&gt;- Największym osiągnięciem ostatnich lat jest "wyjęcie" pieniędzy na ochronę zdrowia z uchwalanego co roku przez polityków budżetu&lt;/&gt; - uważa Krzysztof Kuszewski z prezydenckiego zespołu ekspertów ds. ochrony zdrowia.<br>Więcej zwolenników, zarówno
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego