Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
ograniczonej energii i, zgodnie z ((...)) stosunkowo dużym t. Układ ten nazywamy jądrem złożonym [występującym w schemacie (4.2-10)].
Podstawowym założeniem teorii jest, zgodne z modelem kroplowym, statystyczne rozłożenie energii przekazanej przez cząstkę x na wszystkie nukleony. Ten właśnie rozkład energii wzbudzenia na wiele wewnętrznych stopni swobody jądra złożonego powoduje oddalenie w czasie kanału wejściowego i wyjściowego reakcji i całkowitą niezależność procesu powstawania i rozpadu jądra złożonego. Przekrój czynny na reakcję (x , y) rozkłada się na dwa czynniki: przekrój czynny na absorpcję cząstki padającej i czynnik określający prawdopodobieństwo rozpadu jądra złożonego z emisją cząstki y: ((...))
Mówiąc o długim czasie życia jądra
ograniczonej energii i, zgodnie z ((...)) stosunkowo dużym t. Układ ten nazywamy jądrem złożonym [występującym w schemacie (4.2-10)].<br> Podstawowym założeniem teorii jest, zgodne z modelem kroplowym, statystyczne rozłożenie energii przekazanej przez cząstkę x na wszystkie nukleony. Ten właśnie rozkład energii wzbudzenia na wiele wewnętrznych stopni swobody jądra złożonego powoduje oddalenie w czasie kanału wejściowego i wyjściowego reakcji i całkowitą niezależność procesu powstawania i rozpadu jądra złożonego. Przekrój czynny na reakcję (x , y) rozkłada się na dwa czynniki: przekrój czynny na absorpcję cząstki padającej i czynnik określający prawdopodobieństwo rozpadu jądra złożonego z emisją cząstki y: ((...))<br> Mówiąc o długim czasie życia jądra
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego