Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.07 (32)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nie zaprosić Wielkiej Brytanii i nie stworzyć w ten sposób Czworokąta Weimarskiego. W ten sposób osiągnęlibyśmy równowagę między tymi, którzy kładą szczególny nacisk na kwestie integracji europejskiej i tymi, dla których bardzo ważne jest partnerstwo atlantyckie. Polska nie musiałby się wówczas obawiać, że poprzez bliską współpracę z Niemcami i Francją oddali się od Stanów Zjednoczonych.
Jak przyjęto pańską propozycję?
- Na razie nie było wielu reakcji. Nie spotkałem się jednak także z poważniejszym sprzeciwem. To chyba dość dobry znak.
Na stosunkach polsko-niemieckich zaciążyła poważnie sprawa Centrum przeciw Wypędzeniom. Co można robić, by debata o Centrum nie antagonizowała Polaków i Niemców?
- To
nie zaprosić Wielkiej Brytanii i nie stworzyć w ten sposób Czworokąta Weimarskiego. W ten sposób osiągnęlibyśmy równowagę między tymi, którzy kładą szczególny nacisk na kwestie integracji europejskiej i tymi, dla których bardzo ważne jest partnerstwo atlantyckie. Polska nie musiałby się wówczas obawiać, że poprzez bliską współpracę z Niemcami i Francją oddali się od Stanów Zjednoczonych.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;who9&gt;&lt;transl&gt;Jak przyjęto pańską propozycję?&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;who10&gt;&lt;transl&gt;- Na razie nie było wielu reakcji. Nie spotkałem się jednak także z poważniejszym sprzeciwem. To chyba dość dobry znak.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;who9&gt;&lt;transl&gt;Na stosunkach polsko-niemieckich zaciążyła poważnie sprawa Centrum przeciw Wypędzeniom. Co można robić, by debata o Centrum nie antagonizowała Polaków i Niemców?&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;who10&gt;&lt;transl&gt;- To
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego