Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
w powiązaniu bądź z wykształceniem, bądź charakterem pracy, bądź z zawodem. Przykładami tez ilustrującymi takie ujęcie mogą być:
"[...] im wyższy poziom wykształcenia i kwalifikacji posiadają ludzie, tym większe znaczenie przywiązują oni do potrzeb intelektualnych i kulturowych [...]".
"[...] udział w życiu kulturalnym zależy od zawodu, poziomu kwalifikacji, poziomu zarobków [...]".
"[...] szczególnie wysoki próg oddziela robotnika niewykwalifikowanego od wszystkich innych - w porównaniu z nim niewielkie są niekiedy różnice pomiędzy aktywnością kwalifikowanych grup robotniczych a aktywnością pracowników umysłowych".
Cechą wspólną przedstawionych grup twierdzeń, formułowanych na różnych "piętrach" społecznego zróżnicowania, jest wskazanie na istotny związek między różnymi aspektami pracy a kulturą w węższym znaczeniu. W tym sensie
w powiązaniu bądź z wykształceniem, bądź charakterem pracy, bądź z zawodem. Przykładami tez ilustrującymi takie ujęcie mogą być:<br>"[...] im wyższy poziom wykształcenia i kwalifikacji posiadają ludzie, tym większe znaczenie przywiązują oni do potrzeb intelektualnych i kulturowych [...]".<br>"[...] udział w życiu kulturalnym zależy od zawodu, poziomu kwalifikacji, poziomu zarobków [...]".<br>"[...] szczególnie wysoki próg oddziela robotnika niewykwalifikowanego od wszystkich innych - w porównaniu z nim niewielkie są niekiedy różnice pomiędzy aktywnością kwalifikowanych grup robotniczych a aktywnością pracowników umysłowych".<br>Cechą wspólną przedstawionych grup twierdzeń, formułowanych na różnych "piętrach" społecznego zróżnicowania, jest wskazanie na istotny związek między różnymi aspektami pracy a kulturą w węższym znaczeniu. W tym sensie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego