Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 31.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
subwencje. Transakcje polegały na kupnie towarów, podbijaniu ich cen - co wpływało na wielkość zwracanego VAT-u - i ich sprzedaży kolejnym firmom z łańcuszka zakładów pracy chronionej.
Operacje powtarzano wielokrotnie - ten sam towar "wędrował" z jednej firmy do drugiej, uzyskując coraz wyższą cenę. Firmy dostawały zwrot podatku VAT.
W łańcuszku firm odkupujących od siebie ten sam towar było aż17 zakładów pracy chronionej. Kilka z nich było bezpośrednio powiązanych z Wiesławem M.

Pomysł na interes

Wyłudzenia były możliwe dzięki przepisom pozwalającym zakładom pracy chronionej dostawać subwencje, będące w praktyce zwrotem części podatku VAT.
Mechanizm był następujący: firma kupowała towar i dostawała z urzędu
subwencje. Transakcje polegały na kupnie towarów, podbijaniu ich cen - co wpływało na wielkość zwracanego VAT-u - i ich sprzedaży kolejnym firmom z łańcuszka zakładów pracy chronionej. <br>Operacje powtarzano wielokrotnie - ten sam towar "wędrował" z jednej firmy do drugiej, uzyskując coraz wyższą cenę. Firmy dostawały zwrot podatku VAT. <br>W łańcuszku firm odkupujących od siebie ten sam towar było aż17 zakładów pracy chronionej. Kilka z nich było bezpośrednio powiązanych z Wiesławem M. <br><br>&lt;tit&gt;Pomysł na interes&lt;/&gt;<br><br>Wyłudzenia były możliwe dzięki przepisom pozwalającym zakładom pracy chronionej dostawać subwencje, będące w praktyce zwrotem części podatku VAT. <br>Mechanizm był następujący: firma kupowała towar i dostawała z urzędu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego