Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Rosji w latach 1985-1994. Ich współpraca z wywiadem rosyjskim uznana została za najbardziej niebezpieczny akt szpiegostwa w historii USA. Informacje, które przekazywali przyczyniły się m.in. do ujawnienia i śmierci przynajmniej 9 agentów amerykańskich w Rosji i zdemaskowania najnowocześniejszych amerykańskich technik kontrwywiadowczych.

1989 rok
Felix Blich, pracownik Departamentu Stanu (odpowiednik polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych) zwolniony z pracy w 1990 roku. Na kamerze video zarejestrowano moment, gdy przekazuje rosyjskiemu agentowi w Paryżu walizkę. Z braku wystarczających dowodów nie wytoczono mu procesu.

1985 rok
Edward Lee Howard, były oficer CIA, uciekł przed aresztowaniem do Rosji, gdzie mieszka od dzisiaj.

1984 rok
Richard
Rosji w latach 1985-1994. Ich współpraca z wywiadem rosyjskim uznana została za najbardziej niebezpieczny akt szpiegostwa w historii USA. Informacje, które przekazywali przyczyniły się m.in. do ujawnienia i śmierci przynajmniej 9 agentów amerykańskich w Rosji i zdemaskowania najnowocześniejszych amerykańskich technik kontrwywiadowczych.<br><br>1989 rok<br>Felix Blich, pracownik Departamentu Stanu (odpowiednik polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych) zwolniony z pracy w 1990 roku. Na kamerze video zarejestrowano moment, gdy przekazuje rosyjskiemu agentowi w Paryżu walizkę. Z braku wystarczających dowodów nie wytoczono mu procesu.<br><br>1985 rok<br>Edward Lee Howard, były oficer CIA, uciekł przed aresztowaniem do Rosji, gdzie mieszka od dzisiaj.<br><br>1984 rok<br>Richard
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego