Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wieża obserwacyjna.
Wpadli jednak w zasadzkę policji i Żandarmerii Wojskowej.
- Gdy ich nakryliśmy, udało im się już ją częściowo pociąć i załadować na przyczepę - mówi asp. Grzegorz Górski z KPP w Bolesławcu.
MS

Święto Jordanu
WARSZAWA
Wyznawcy prawosławia i innych obrządków wschodnich obchodzili wczoraj święto Chrztu Pańskiego, czyli Jordanu. To odpowiednik katolickich Trzech Króli, tyle tylko, że święci się wodę w naturalnych akwenach: rzekach, stawach, strumieniach. Poświęconą wodę wierni zabierają do domów i przechowują. Potem pojawia się ona na stołach, obok soli i chleba, jako ochrona przed złymi mocami.

Tylko żona i córki będą na pogrzebie Niemena
Pogrzeb Czesława Niemena odbędzie
wieża obserwacyjna.<br>Wpadli jednak w zasadzkę policji i Żandarmerii Wojskowej.<br>&lt;q&gt;- Gdy ich nakryliśmy, udało im się już ją częściowo pociąć i załadować na przyczepę&lt;/&gt; - mówi asp. Grzegorz Górski z KPP w Bolesławcu.<br>&lt;au&gt;MS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Święto Jordanu&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;WARSZAWA&lt;/&gt;<br>Wyznawcy prawosławia i innych obrządków wschodnich obchodzili wczoraj święto Chrztu Pańskiego, czyli Jordanu. To odpowiednik katolickich Trzech Króli, tyle tylko, że święci się wodę w naturalnych akwenach: rzekach, stawach, strumieniach. Poświęconą wodę wierni zabierają do domów i przechowują. Potem pojawia się ona na stołach, obok soli i chleba, jako ochrona przed złymi mocami.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Tylko żona i córki będą na pogrzebie Niemena&lt;/&gt;<br>Pogrzeb Czesława Niemena odbędzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego