Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Wykroczeń
Rok powstania: 1971
w chwili czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swym postępowaniem.
§ 2. Jeżeli w chwili popełnienia wykroczenia zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub kierowania postępowaniem była u sprawcy w znacznym stopniu ograniczona, można odstąpić od wymierzenia kary.
§ 3. Przepisów § 1 i 2 nie stosuje się, gdy sprawca wykroczenia wprawił się w stan odurzenia powodujący wyłączenie lub ograniczenie poczytalności, które przewidywał albo mógł przewidzieć.

Rozdział II
Kary zasadnicze i dodatkowe.
Wymiar kary.

Art. 18. Karami zasadniczymi są:
1) areszt, 2) ograniczenie wolności, 3) grzywna, 4) nagana.
Art. 19. Kara aresztu trwa najmniej 1 tydzień, najwyżej 3 miesiące; wymierza się ją w miesiącach i tygodniach
w chwili czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swym postępowaniem.<br>§ 2. Jeżeli w chwili popełnienia wykroczenia zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub kierowania postępowaniem była u sprawcy w znacznym stopniu ograniczona, można odstąpić od wymierzenia kary.<br>§ 3. Przepisów § 1 i 2 nie stosuje się, gdy sprawca wykroczenia wprawił się w stan odurzenia powodujący wyłączenie lub ograniczenie poczytalności, które przewidywał albo mógł przewidzieć.<br><br>&lt;tit&gt;Rozdział II&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Kary zasadnicze i dodatkowe.&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Wymiar kary.&lt;/&gt;<br><br>Art. 18. Karami zasadniczymi są:<br>1) areszt, 2) ograniczenie wolności, 3) grzywna, 4) nagana.<br>Art. 19. Kara aresztu trwa najmniej 1 tydzień, najwyżej 3 miesiące; wymierza się ją w miesiącach i tygodniach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego