Typ tekstu: Książka
Autor: Wnuk-Lipiński Edmund
Tytuł: Demokratyczna rekonstrukcja (z socjologii radykalnej zmiany społecznej)
Rok: 1996
stabilności politycznej w danym okresie i osobistą pozycją przywódcy. W okresach stabilizacji niemal w ogóle nie zachodził, natomiast w okresach wstrząsów ekonomicznych lub społecznych - a więc także politycznych - był bardzo intensywny. Ta ostatnia sytuacja charakteryzowała Polskę nieprzerwanie od końca lat siedemdziesiątych. W konsekwencji reprezentanci nomenklatury z roku 1988 mogą nie odzwierciedlać we właściwy sposób cech typowych dla nomenklatury z poprzednich okresów komunistycznych rządów. Należy o tym pamiętać, aby uniknąć zbyt daleko idących generalizacji i nieuzasadnionych interpretacji.

Społeczny skład elit
Dla celów naszej analizy wyróżniamy sześć rodzajów elit: trzy kategorie wewnątrz starej elity i trzy kategorie wewnątrz nowej.
Komunistyczną nomenklaturę z 1988
stabilności politycznej w danym okresie i osobistą pozycją przywódcy. W okresach stabilizacji niemal w ogóle nie zachodził, natomiast w okresach wstrząsów ekonomicznych lub społecznych - a więc także politycznych - był bardzo intensywny. Ta ostatnia sytuacja charakteryzowała Polskę nieprzerwanie od końca lat siedemdziesiątych. W konsekwencji reprezentanci nomenklatury z roku 1988 mogą nie odzwierciedlać we właściwy sposób cech typowych dla nomenklatury z poprzednich okresów komunistycznych rządów. Należy o tym pamiętać, aby uniknąć zbyt daleko idących generalizacji i nieuzasadnionych interpretacji.<br><br>&lt;tit1&gt;Społeczny skład elit&lt;/&gt;<br>Dla celów naszej analizy wyróżniamy sześć rodzajów elit: trzy kategorie wewnątrz starej elity i trzy kategorie wewnątrz nowej.<br>Komunistyczną nomenklaturę z 1988
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego