Typ tekstu: Książka
Autor: Kabatc Eugeniusz
Tytuł: Vinum sacrum et profanum
Rok: 2003
który jest obok i który nas współtworzy. Myślę tu o przekroczeniu granicy znaczeń, ściślej: znaczenia wina jako trunku (dostarczyciela prostych podniet emocjonalnych) i wydostania się na trwały grunt gastronomii podstawowej i powszechnej. Słowem, idzie o to, czym jest wino r a z e m z innym pożywieniem człowieka, jak go okrasza, wzbogaca, przetwarza - tworząc nową jakość.
To nieprawda, że o smaku się nie dyskutuje. Dyskutuje, i to jeszcze jak, tyle że niczego w tych dyskusjach ostatecznie się nie rozstrzyga. To może i lepiej - sprawa pozostaje wciąż polem otwartym.
Takim polem jest też dla naszego tematu. Zderzają się tu nieustannie, od niepamiętnych
który jest obok i który nas współtworzy. Myślę tu o przekroczeniu granicy znaczeń, ściślej: znaczenia wina jako trunku (dostarczyciela prostych podniet emocjonalnych) i wydostania się na trwały grunt gastronomii podstawowej i powszechnej. Słowem, idzie o to, czym jest wino r a z e m z innym pożywieniem człowieka, jak go okrasza, wzbogaca, przetwarza - tworząc nową jakość.<br>To nieprawda, że o smaku się nie dyskutuje. Dyskutuje, i to jeszcze jak, tyle że niczego w tych dyskusjach ostatecznie się nie rozstrzyga. To może i lepiej - sprawa pozostaje wciąż polem otwartym.<br>Takim polem jest też dla naszego tematu. Zderzają się tu nieustannie, od niepamiętnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego