Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
f
Przypisujemy liczbę leptonową +1 wszystkim leptonom i -1 wszystkim antyleptonom. Leptony powstają zawsze parami. Prawo zachowania liczby leptonowej mówi, że całkowita liczba leptonowa musi być zachowana oddzielnie dla elektronów i dla mionów. Przykłady przejść elektronowych i mionowych:

Sumowanie łączne liczb leptonowych również się bilansuje, ale sumowanie oddzielne pozwala na określenie produktów przejścia, jak na przykładzie mionu i elektronu, z których powstają dwa neutrina: ˙ ((...)) Żeby je rozróżnić, nie wystarczy suma liczb leptonowych wynosząca 0, natomiast sumowanie oddzielne daje:

Cząstki i antycząstki nie mogą istnieć obok siebie. W przypadku ich wzajemnego spotkania następuje anihilacja, w wyniku której pojawia się promieniowanie anihilacyjne.
W
f<br> Przypisujemy liczbę leptonową +1 wszystkim leptonom i -1 wszystkim antyleptonom. Leptony powstają zawsze parami. Prawo zachowania liczby leptonowej mówi, że całkowita liczba leptonowa musi być zachowana oddzielnie dla elektronów i dla mionów. Przykłady przejść elektronowych i mionowych:<br> <br> Sumowanie łączne liczb leptonowych również się bilansuje, ale sumowanie oddzielne pozwala na określenie produktów przejścia, jak na przykładzie mionu i elektronu, z których powstają dwa neutrina: ˙ ((...)) Żeby je rozróżnić, nie wystarczy suma liczb leptonowych wynosząca 0, natomiast sumowanie oddzielne daje:<br> <br> Cząstki i antycząstki nie mogą istnieć obok siebie. W przypadku ich wzajemnego spotkania następuje anihilacja, w wyniku której pojawia się promieniowanie anihilacyjne.<br> W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego