Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
Zależnie od rodzaju i wielkości instalacji stosuje się wysokociśnieniowe systemy rozpylające lub małe urządzenia niskociśnieniowe (ULV-ang. Ultra Low Volume)-przenośne lub przewoźne. Wchodzące w skład lekkich urządzeń przewoźnych giętkie węże z wmontowanymi atomizerami (od kilku do kilku tysięcy dysz) umożliwiają doraźne uruchamianie barier antyosmicznych, na przykład po zawietrznej stronie okresowego źródła zanieczyszczeń powietrza.
Opisane techniki absorpcji odorantów można stosować tylko wówczas, gdy zostanie wykazany brak niekorzystnego wpływu na środowisko produktów procesu -unoszonych z wiatrem, a następnie opadających na powierzchnię gruntu. Opracowując wstępne założenia projektowe, nie można zapominać o możliwości pojawiania się wtórnej emisji odorantów.
11.2.2. Przykłady zastosowań absorpcji
Zależnie od rodzaju i wielkości instalacji stosuje się wysokociśnieniowe systemy rozpylające lub małe urządzenia niskociśnieniowe (ULV-ang. Ultra Low Volume)-przenośne lub przewoźne. Wchodzące w skład lekkich urządzeń przewoźnych giętkie węże z wmontowanymi atomizerami (od kilku do kilku tysięcy dysz) umożliwiają doraźne uruchamianie barier antyosmicznych, na przykład po zawietrznej stronie okresowego źródła zanieczyszczeń powietrza.<br>Opisane techniki absorpcji odorantów można stosować tylko wówczas, gdy zostanie wykazany brak niekorzystnego wpływu na środowisko produktów procesu -unoszonych z wiatrem, a następnie opadających na powierzchnię gruntu. Opracowując wstępne założenia projektowe, nie można zapominać o możliwości pojawiania się wtórnej emisji odorantów.<br>&lt;tit&gt;11.2.2. Przykłady zastosowań absorpcji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego