Typ tekstu: Książka
Autor: Jagiełło Michał
Tytuł: Wołanie w górach
Rok: 1999
Widoczność taka, by wzrok mógł objąć nie najbliższe otoczenie, ale cały masyw, bo dopiero to pozwala nam właściwie określić swoje położenie w każdej chwili i w każdym miejscu pokonywanej trasy. Ograniczona widoczność to zabłądzenie, a schodzenie "na skróty" dla niejednego już skończyło się fatalnie. Pamiętajmy, że te obłe, wielkie kopy opadają ku północy pionowymi, skalnymi ścianami, co stanowi problem i dla taterników.
25 stycznia 1982 r. o godz. 13.10 zatelefonowała z Gronika taterniczka powiadamiając, że jej partner odpadł na północno-wschodniej ścianie Wielkiej Turni i złamał nogę. Ona zdołała wycofać się zjazdem na linie.
Startuje śmigłowiec pilotowany przez Andrzeja Brzezińskiego
Widoczność taka, by wzrok mógł objąć nie najbliższe otoczenie, ale cały masyw, bo dopiero to pozwala nam właściwie określić swoje położenie w każdej chwili i w każdym miejscu pokonywanej trasy. Ograniczona widoczność to zabłądzenie, a schodzenie "na skróty" dla niejednego już skończyło się fatalnie. Pamiętajmy, że te obłe, wielkie kopy opadają ku północy pionowymi, skalnymi ścianami, co stanowi problem i dla taterników.<br>25 stycznia 1982 r. o godz. 13.10 zatelefonowała z Gronika taterniczka powiadamiając, że jej partner odpadł na północno-wschodniej ścianie Wielkiej Turni i złamał nogę. Ona zdołała wycofać się zjazdem na linie.<br>Startuje śmigłowiec pilotowany przez Andrzeja Brzezińskiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego