Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Obserwatora IMGW
Nr: 5-6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
sierpnia została zahamowana tendencja opadania stanów wody. Wzrosty wystąpiły dopiero po intensywnych opadach 15 i 17-19 sierpnia. Na górskich dopływach Odry lokalnie zostały przekroczone stany alarmowe. Odrą i Wisłą przemieszczały się fale wezbraniowe o wysokości kulminacji około 1m. W trzeciej dekadzie sierpnia stany wody w dorzeczu Odry i Wisły opadały układając się na ogół w dorzeczu Odry w strefie wody średniej, Wisły w strefie wody niskiej.
We wrześniu wystąpiły wahania stanów wody. W dorzeczu Odry największe wzrosty wystąpiły po opadach 5 i 6.09, w dorzeczu Wisły po opadach 26 i 27.09.
W październiku stany wody na ogół opadały
sierpnia została zahamowana tendencja opadania stanów wody. Wzrosty wystąpiły dopiero po intensywnych opadach 15 i 17-19 sierpnia. Na górskich dopływach Odry lokalnie zostały przekroczone stany alarmowe. Odrą i Wisłą przemieszczały się fale wezbraniowe o wysokości kulminacji około 1m. W trzeciej dekadzie sierpnia stany wody w dorzeczu Odry i Wisły opadały układając się na ogół w dorzeczu Odry w strefie wody średniej, Wisły w strefie wody niskiej. <br>We wrześniu wystąpiły wahania stanów wody. W dorzeczu Odry największe wzrosty wystąpiły po opadach 5 i 6.09, w dorzeczu Wisły po opadach 26 i 27.09. <br>W październiku stany wody na ogół opadały
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego