Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 08.00
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
w rezygnacji z obsesyjnego opalania, ale nie cofnie jego skutków widocznych na skórze. Z początku opalenizna może wyglądać korzystnie pod względem kosmetycznym, jednak wynik końcowy jest zawsze, mniejszą lub większą, katastrofą. Czasami uwidaczniającą się dopiero po kilku latach od ostatniego seansu na samoopalającym łóżku.
- Nie ma zdrowej opalenizny albo bezpiecznego opalania się - z przekonaniem dowodzi dr Przybylska.
- Skóra opalona to zawsze skóra zniszczona. To właśnie nadmiar słońca (promieni UVB i UVA) jest odpowiedzialny za przyspieszone starzenie się skóry, oparzenia i alergie, zmiany pigmentacyjne, ryzyko powstania nowotworów i inne zaburzenia komórkowe.

Uzależnienie od opalenizny

Mówi Ewa Sobolewska, psycholog z poradni przy Centrum
w rezygnacji z obsesyjnego opalania, ale nie cofnie jego skutków widocznych na skórze. Z początku opalenizna może wyglądać korzystnie pod względem kosmetycznym, jednak wynik końcowy jest zawsze, mniejszą lub większą, katastrofą. Czasami uwidaczniającą się dopiero po kilku latach od ostatniego seansu na samoopalającym łóżku.<br>- Nie ma zdrowej opalenizny albo bezpiecznego opalania się - z przekonaniem dowodzi dr Przybylska. <br>- Skóra opalona to zawsze skóra zniszczona. To właśnie nadmiar słońca (promieni UVB i UVA) jest odpowiedzialny za przyspieszone starzenie się skóry, oparzenia i alergie, zmiany pigmentacyjne, ryzyko powstania nowotworów i inne zaburzenia komórkowe.<br><br>&lt;tit&gt;Uzależnienie od opalenizny&lt;/&gt;<br><br>Mówi Ewa Sobolewska, psycholog z poradni przy Centrum
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego