Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
w Paryżu, który opowiedział historię samotności Jana Lebensteina - niebanalnego człowieka i konsekwentnego artysty. Wolski zaufał bohaterowi, nie przegadał filmu, dzięki czemu udało mu się ujawnić "talent i mądrość Jana Lebensteina" (z uzasadnienia werdyktu).

Najoryginalniejszą wersję portretu zaproponował Adam Sikora. Jego film "Blusmeni. Ballada o Janku Kyksie Skrzeku", piękny od strony operatorskiej (autor jest operatorem), zaskakujący poprzez kreacyjne sytuacje, dzięki którym odsłaniają się kolejne twarze głównego bohatera - muzyka głęboko wplątanego w śląskość z całym jej koszmarem i pięknem, zdobył zaledwie wyróżnienie.

Skandalista Marcin K.

Najwięcej kontrowersji wywołał film "Takiego pięknego syna urodziłam", autorstwa Marcina Koszałka, młodego operatora z Krakowa, debiutującego w roli
w Paryżu, który opowiedział historię samotności Jana Lebensteina - niebanalnego człowieka i konsekwentnego artysty. Wolski zaufał bohaterowi, nie przegadał filmu, dzięki czemu udało mu się ujawnić "talent i mądrość Jana Lebensteina" (z uzasadnienia werdyktu).<br><br>Najoryginalniejszą wersję portretu zaproponował Adam Sikora. Jego film "Blusmeni. Ballada o Janku Kyksie Skrzeku", piękny od strony operatorskiej (autor jest operatorem), zaskakujący poprzez kreacyjne sytuacje, dzięki którym odsłaniają się kolejne twarze głównego bohatera - muzyka głęboko wplątanego w śląskość z całym jej koszmarem i pięknem, zdobył zaledwie wyróżnienie.<br><br>&lt;tit&gt;Skandalista Marcin K.&lt;/&gt;<br><br>Najwięcej kontrowersji wywołał film "Takiego pięknego syna urodziłam", autorstwa Marcina Koszałka, młodego operatora z Krakowa, debiutującego w roli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!