Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzieje Najnowsze
Nr: 1-2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
punktu widzenia zwalczania ruchu oporu, działania. Ostatnie zaś próby skoncentrowania opracowania danych nie miały już większego znaczenia. W tej sytuacji najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza, że z utworzenia aparatu koordynującego na wyższym szczeblu zrezygnowano dlatego, że stale liczono na to, że terror i masowe represje doprowadzą do załamania się ruchu oporu i opanowania sytuacji. Do zorganizowania Zentrale Auswertungsstelle przystąpiono przecież wtedy, gdy fiasko podobnej polityki było już oczywiste.

Antoni Czubiński
Ewolucja poglądów publicystyki i historiografii polskiej na temat przyczyn odbudowy i znaczenia niepodległego państwa dla narodu polskiego (1918-1978)
Fenomen ponownego zjednoczenia rozdartego przez trzech zaborców narodu polskiego oraz odbudowy zlikwidowanego
punktu widzenia zwalczania ruchu oporu, działania. Ostatnie zaś próby skoncentrowania opracowania danych nie miały już większego znaczenia. W tej sytuacji najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza, że z utworzenia aparatu koordynującego na wyższym szczeblu zrezygnowano dlatego, że stale liczono na to, że terror i masowe represje doprowadzą do załamania się ruchu oporu i opanowania sytuacji. Do zorganizowania Zentrale Auswertungsstelle przystąpiono przecież wtedy, gdy fiasko podobnej polityki było już oczywiste. &lt;page nr=35&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div sex="m"&gt;&lt;au&gt;Antoni Czubiński&lt;/au&gt;<br>&lt;tit&gt;Ewolucja poglądów publicystyki i historiografii polskiej na temat przyczyn odbudowy i znaczenia niepodległego państwa dla narodu polskiego (1918-1978)&lt;/tit&gt;<br>Fenomen ponownego zjednoczenia rozdartego przez trzech zaborców narodu polskiego oraz odbudowy zlikwidowanego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego