Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
normalizacji w technice są typizacja i unifikacja wyrobów oraz procesów technologicznych.
Zasygnalizowane przesłanki wskazują, że do ogólnej interpretacji normalizacji adekwatne jest ujęcie jakościowe, najpełniej wyrażające sens i zakres tej działalności. Odpowiadające temu ujęciu propozycje określeń trzech podstawowych terminów z tego zakresu, przedstawiają się tak:
Określenie 3.3. Normalizacją nazywa się opracowywanie i stosowanie norm.
Określenie 3.4. Obiektem normalizacji nazywa się dowolny przedmiot, którego jakość jest postulowana i celowo ograniczana.
Określenie 3.5. Normą nazywa się dokument, zawierający ustalenia dotyczące postulowanej i celowo ograniczanej jakości obiektu normalizacji.
Z powyższych określeń wynika, że sedno działalności normalizacyjnej sprowadza się do kształtowania oraz ograniczania
normalizacji w technice są typizacja i unifikacja wyrobów oraz procesów technologicznych.<br>Zasygnalizowane przesłanki wskazują, że do ogólnej interpretacji normalizacji adekwatne jest ujęcie jakościowe, najpełniej wyrażające sens i zakres tej działalności. Odpowiadające temu ujęciu propozycje określeń trzech podstawowych terminów z tego zakresu, przedstawiają się tak:<br>Określenie 3.3. Normalizacją nazywa się opracowywanie i stosowanie norm.<br>Określenie 3.4. Obiektem normalizacji nazywa się dowolny przedmiot, którego jakość jest postulowana i celowo ograniczana.<br>Określenie 3.5. Normą nazywa się dokument, zawierający ustalenia dotyczące postulowanej i celowo ograniczanej jakości obiektu normalizacji.<br>Z powyższych określeń wynika, że sedno działalności normalizacyjnej sprowadza się do kształtowania oraz ograniczania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego