Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
można "działkować", czyli wypłacać mu mniej niż ma w umowie (resztę bierze do kieszeni kierownik produkcji lub koordynator kaskaderów). - Wiem o tym, bo dawniej też zdarzało mi się podpisywać listę płac, a potem brać jedną czwartą uzgodnionej sumy.

W sytuacji, gdy każdy chce produkować filmy jak najtaniej, amator to rozwiązanie optymalne. Janikowski przyznaje, że tylko raz zdarzyło mu się wziąć udział w prawdziwym konkursie ofert przed realizacją filmu. Jego oferta zawierała nie tylko kosztorys i pomysły na sceny walk, ale nawet propozycje ustawienia kamer na planie.

- Czytający to reżyser był zdumiony, zaskoczony i nie mógł się nachwalić, bo nigdy czegoś tak
można &lt;orig&gt;"działkować"&lt;/&gt;, czyli wypłacać mu mniej niż ma w umowie (resztę bierze do kieszeni kierownik produkcji lub koordynator kaskaderów). - Wiem o tym, bo dawniej też zdarzało mi się podpisywać listę płac, a potem brać jedną czwartą uzgodnionej sumy.<br><br>W sytuacji, gdy każdy chce produkować filmy jak najtaniej, amator to rozwiązanie optymalne. Janikowski przyznaje, że tylko raz zdarzyło mu się wziąć udział w prawdziwym konkursie ofert przed realizacją filmu. Jego oferta zawierała nie tylko kosztorys i pomysły na sceny walk, ale nawet propozycje ustawienia kamer na planie.<br><br> - Czytający to reżyser był zdumiony, zaskoczony i nie mógł się nachwalić, bo nigdy czegoś tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego