Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
wybór d = 0,5 , czyli "w połowie drogi" między paradoksalnością skrajnego optymizmu i skrajnego pesymizmu. Tak pojmuje kryterium Hurwicza Oskar Lange przyjmując w opisie tego kryterium d = 0,5 . Zauważmy jednak, że wówczas kryterium to traci swą "elastyczność", która wydaje się jego zaletą.

4.3. Kryterium Laplace'a

Działanie a5 jest optymalne w sensie tego kryterium zawsze i tylko, gdy: Kryterium Laplace'a polega więc na maksymalizacji średniej arytmetycznej użyteczności.
Kryterium to jest historycznie najstarsze. Pod względem formalnym jest ono, oczywiście, szczególnym przypadkiem MEU, mianowicie: dla jednostajnego rozkładu prawdopodobieństwa na zbiorze S . Tak też było ono pierwotnie uzasadniane. Twierdzono, że jeżeli decydent nie
wybór d = 0,5 , czyli "w połowie drogi" między paradoksalnością skrajnego optymizmu i skrajnego pesymizmu. Tak pojmuje kryterium Hurwicza Oskar Lange przyjmując w opisie tego kryterium d = 0,5 . Zauważmy jednak, że wówczas kryterium to traci swą "elastyczność", która wydaje się jego zaletą.<br><br>&lt;tit&gt;4.3. Kryterium Laplace'a&lt;/&gt;<br><br> Działanie a5 jest optymalne w sensie tego kryterium zawsze i tylko, gdy:&lt;gap&gt; Kryterium Laplace'a polega więc na maksymalizacji średniej arytmetycznej użyteczności.<br> Kryterium to jest historycznie najstarsze. Pod względem formalnym jest ono, oczywiście, szczególnym przypadkiem MEU, mianowicie: dla jednostajnego rozkładu prawdopodobieństwa na zbiorze S . Tak też było ono pierwotnie uzasadniane. Twierdzono, że jeżeli decydent nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!