Typ tekstu: Książka
Autor: Goban-Klas Tomasz
Tytuł: Media i komunikowanie masowe
Rok: 2000
z wielkiej transformacji, jakiej doświadczały ówczesne amerykańskie i europejskie społeczeństwa (tu można wskazać na koncepcje Tönniesa, Webera, Durkheima, Parka). Było nią przejście od lokalności i małej grupy sąsiedzkiej do wielkich społeczeństw narodowych i skali globalnej, od społeczności wiejskich do miejskich, od wspólnoty do zrzeszenia.
W obliczu narastających problemów zbrodni, prostytucji, osamotnienia można było bez trudu dostrzec negatywne aspekty mediów oraz wykazywać, że prasa, film i inne formy kultury popularnej (muzyka, komiksy, książki) są czynnikami przyczyniającymi się do popełniania zbrodni, do ogólnego upadku moralności, nasilania się poczucia wykorzenienia społecznego.
Można jednak było również widzieć szanse reintegracji społecznej przez media masowe. Początek naszego
z wielkiej transformacji, jakiej doświadczały ówczesne amerykańskie i europejskie społeczeństwa (tu można wskazać na koncepcje Tönniesa, Webera, Durkheima, Parka). Było nią przejście od lokalności i małej grupy sąsiedzkiej do wielkich społeczeństw narodowych i skali globalnej, od społeczności wiejskich do miejskich, od wspólnoty do zrzeszenia. <br>W obliczu narastających problemów zbrodni, prostytucji, osamotnienia można było bez trudu dostrzec negatywne aspekty mediów oraz wykazywać, że prasa, film i inne formy kultury popularnej (muzyka, komiksy, książki) są czynnikami przyczyniającymi się do popełniania zbrodni, do ogólnego upadku moralności, nasilania się poczucia wykorzenienia społecznego. <br>Można jednak było również widzieć szanse reintegracji społecznej przez media masowe. Początek naszego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego