Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 01.03 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
o braku miłości, sprawiedliwości, a wreszcie i prawdy o naszym życiu.
3. Wojciech Kuczok - obdarzony fenomenalną zdolnością wychwytywania oznak dziwności i dziwaczności życia, w tym roku w powieści "Gnój" egzorcyzmuje zmory dzieciństwa. Sypiący przysłowiami "stary K." to nowe wcielenie zidiociałego, polskiego domowego tyrana Pana Jowialskiego - tutaj neurastenicznego polskiego inteligenta, modelowej "osobowości autorytarnej".

Film

Barbara Hollender "Rzeczpospolita"

1. Andrzej Jakimowski - jego "Zmruż oczy" to film piękny i pełen poezji. Cicha rozmowa z samym sobą o tym, co w życiu ważne. O potrzebie przyjaźni, marzeniach i "niebie nad głową".
2. Konrad Niewolski - za "Symetrię", film o tym, jak człowieka kształtuje i zmienia rzeczywistość, ale
o braku miłości, sprawiedliwości, a wreszcie i prawdy o naszym życiu. <br>3. Wojciech Kuczok - obdarzony fenomenalną zdolnością wychwytywania oznak dziwności i dziwaczności życia, w tym roku w powieści "Gnój" egzorcyzmuje zmory dzieciństwa. Sypiący przysłowiami "stary K." to nowe wcielenie zidiociałego, polskiego domowego tyrana Pana Jowialskiego - tutaj neurastenicznego polskiego inteligenta, modelowej "osobowości autorytarnej".<br><br>&lt;tit&gt;Film&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Barbara Hollender "Rzeczpospolita"&lt;/&gt;<br><br>1. Andrzej Jakimowski - jego "Zmruż oczy" to film piękny i pełen poezji. Cicha rozmowa z samym sobą o tym, co w życiu ważne. O potrzebie przyjaźni, marzeniach i "niebie nad głową". <br>2. Konrad Niewolski - za "Symetrię", film o tym, jak człowieka kształtuje i zmienia rzeczywistość, ale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego